s
loading...

1. Jaki jest najlepszy czas na wykonanie sesji ciążowej?

Sesję ciążową najlepiej wykonać pomiędzy 26 a 34 tygodniem ciąży, to czas kiedy brzuszek jest już wyraźnie zaznaczony, a Ty czujesz się wciąż komfortowo. Nie ma oczywiście żadnych przeciwskazań jeśli jesteś już w bardziej zaawansowanej ciąży i nadal czujesz się dobrze,  jeśli jednak planujesz sesję wcześniej lepiej nie zostawiać terminu na koniec ciąży, gdyż Maleństwo może zaskoczyć Cię wcześniejszym pojawieniem się na świecie…

2. Jak mam przygotować się do sesji ciążowej?

Warto zadbać o makijaż i fryzurę do sesji, by poczuć się wyjątkowo w tym dniu… Stawiam na naturalny look, który tylko podkreśli Twoją urodę. Po rezerwacji terminu sesji otrzymasz ode mnie pozostałe wskazówki o czym jeszcze warto pamiętać przygotowując się do sesji.

4. Co mam założyć do sesji ciążowej?

W studio posiadam garderobę z wieloma stylizacjami do sesji ciążowych i z pewnością znajdziesz coś dla siebie… klasyka tak w skrócie określiłabym styl jaki staram się uzyskać wybierając stroje do studyjnej garderoby. Oczywiście jeśli masz swój pomysł na stylizację do sesji koniecznie zabierz ją ze sobą, często łączymy do sesji garderobę studyjną z Waszą osobistą.

5. Czy w sesji może wziąć udział mój partner/starsze dzieci?

Oczywiście!!! Uwielbiam fotografować rodziny, gdzie widać cudowne relacje i emocje jakie towarzyszą Wam w tym wyjątkowym czasie…

 

1. Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?

Sesję noworodkową najlepiej wykonać do 14 dnia życia. W tym czasie dziecko jest jeszcze bardzo spokojne i przesypia większość czasu,  w pierwszych dniach życia Maluch bardzo dobrze czuje się w pozycjach, które jeszcze pamięta z brzuszka mamy i tak będziemy układać je do sesji.

2. Kiedy najlepiej zarezerwować sesję noworodkową?

Sesję noworodkową najlepiej zarezerwować będąc jeszcze w ciąży – jeśli więc jesteś w 6-7 miesiącu to bardzo dobry moment, by skontaktować się ze mną i podać przewidywany termin porodu, a dokładną datę ustalamy do 3 dni po narodzinach Maluszka.

3. Gdzie realizowana jest sesja?

Na sesję zapraszam do mojego studio, gdzie wszystko przygotowane jest z myślą o sesjach noworodkowych: studio wyposażone jest w przewijak, miejsce dla Mamy do karmienia, a wszystko po to by dopasować się do rytmu Twojego Maleństwa, które jest najważniejsze…

4. Jak długo trwa sesja noworodkowa i co ze sobą zabrać?

I tu myślę, że miło Cię zaskoczę… zazwyczaj sesje noworodkowe, które realizuję trwają około 1-1,5h ze względu na naturalny typ sesji, który nie wymaga by dziecko spało bardzo głębokim snem. Dokładam wszelkich starań, by sesja przebiegała sprawnie i przyjemnie zarówno dla Was ale przede wszystkim dla Waszego Maluszka.

Na sesję zabierz:

-smoczek (nawet jeśli nie używacie na codzień)

– mleczko w butelce

-pieluszkę tetrową

-białe gładkie body (często jako basic w sieciówkach typu H&M czy ZARA)

 

5. Czy w studio są rekwizyty do sesji?

Tak, studio wyposażone jest w rekwizyty do sesji takie jak kocyki, owijki, czapeczki… jednak swój styl określiłabym jako minimalistyczny. Preferuję biel, naturalne tkaniny, delikatne dodatki… chcę aby Twoje Dziecko było w centrum uwagi, a dodatki, by nie przytłaczały, a tylko delikatnie podkreślały charakter sesji. Wierzę, że proste ujęcia są ponadczasowe, a ich piękno nie przeminie wraz z modą.

 

CO NIECO O SESJI CAKE SMASH…

Sesja z tortem to świetny pomysł na uczczenie wyjątkowych, bo pierwszych urodzin Twojego dziecka. Sesje cake smash wzięły swój początek w USA ale bardzo szybko stały się popularne na całym świecie, w tym również u nas w Polsce.

Jak przebiega sesja CAKE SMASH?

Jak na każdej sesji chcę, aby przebiegała ona w formie dobrej zabawy, na pełnym luzie zarówno dla Was jak i Waszego dziecka…

Zaczynamy od wyboru 2-3 outfitów dla Waszej pociechy, które wykorzystamy podczas sesji. W studio znajdziecie mnóstwo rampersów, spodenek, sukienek w rozmiarach dla roczniaków, wykonane w większości z organicznych materiałów oraz utrzymane w biało-beżowej kolorystyce.

Pierwsze ujęcia powstają podczas swobodnej zabawy Waszego Maluszka, w trakcie sesji wykorzystamy również rekwizyty związane z celebracją pierwszych urodzin takie jak balony, napis ROK itp. W tej części możemy również zrobić kilka rodzinnych ujęć… wspólna zabawa, przytulasy, noski noski… to najlepsza forma na uchwycenie naturalnych, spontanicznych uśmiechów, które cudownie oddają Wasze relacje.

Po tej części przechodzimy do punktu kulminacyjnego… sesji z tortem.

To czas fantastycznej zabawy, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał maluszkowi w spontanicznym kosztowaniu torciku… każde dziecko robi to na swój  jeden jedyny i niepowtarzalny sposób… Sesje cake smash wykonuje od kilku dobrych lat i mogę śmiało powiedzieć, że przeważają dwa typy smakoszy… jedni bez żadnych oporów po szybkim „zapoznaniu się” z tortem wkraczają do akcji i tutaj zaczyna się prawdziwa uczta… oraz drugi typ bardziej powściągliwy, gdzie „zapoznawanie się” z tortem trwa nieco dłużej, a czasami wręcz towarzyszy im opór do przełamania bariery czystości i umaziania rączek w przepysznym śmietankowym kremie… w przeważającej części następuje  jednak przełamanie i rozpoczyna się prawdziwa radość z możliwości ubrudzenia siebie i wszystkiego wokół…

W obu przypadkach, niezależnie od osobowości dziecka i czasu jaki potrzebuje na rozkręcenie się, powstają piękne kadry, które pokazują niepowtarzalną osobowość i charakter dziecka oraz jego spontaniczne reakcje!

Ponieważ torcik jest przepyszny i nie chcemy aby cokolwiek się zmarnowało, po sesji pakuję dla Was to co zostało możliwe jeszcze do zjedzenia… Często dostaję później od Was sms-y, że: „… był NAPRAWDĘ pyszny!!!”

Jeszcze w tym samym dniu wieczorem otrzymujecie ode mnie link do prywatnej galerii, gdzie znajdziecie wszystkie ujęcia jakie udało nam się wspólnie zrobić i to spośród nich wybierzecie swoje ulubione. Po wyborze przez Was zdjęć zabieram się za ich obróbkę, które w czasie 4-5 tygodni będą gotowe i otrzymacie je w wersji cyfrowej oraz drukowanej. W cenie sesji jest również projekt kolażu, którego duży wydruk możecie również u mnie zamówić. Po oprawieniu w ramę będzie pięknym osobistym elementem dekoracyjnym w waszym domu.

 

Baby Smile fotografia Katarzyna Byrczek
studio@babysmile.pl | (+48) 509 969 732

Baby Smile © 2023. Created by Orange Moon